Overslaan en naar de inhoud gaan
Nottebohmzaal met logo Novermber Boekenmaand 2022

Slow Reading - Antwerpen Leest in de Nottebohmzaal  

Ga mee op een ontspannen literaire reis

Voor de boekenmaand openen we de Nottebohmzaal voor lezers: neem je eigen boek mee en laat de buitenwereld vervagen terwijl je je verdiept in het geschreven woord in het historische hart van onze bibliotheek.  

donderdag 6 november 2025 van 19:00 tot 21:00
Meer momenten
donderdag 13 november 2025 van 19:00 tot 21:00
donderdag 20 november 2025 van 19:00 tot 21:00

Neem je favoriete boek mee en kom samen lezen in de Nottebohmzaal. Zodra je de zaal binnenstapt, ruik je de geur van de 150.000 oudste boeken in de collectie en hoor je de stadsgeluiden verstommen. Kom een avond tot stilstand met jouw boek én gelijkgestemden in onze historische bibliotheek. We zorgen voor een kopje thee en een stuk cake in een echte bookish omgeving. Meer moet dat niet zijn.

In samenwerking met Antwerpen Leest

Een lezersplatform voor onze prachtige stad en haar inwoners, dat is wat Antwerpen Leest is. Antwerpen Leest omarmt lezers en voorlezers, bezoekers van de bibliotheek en van boekhandels … of je nu graag dikke romans, luisterboeken of strips leest, … voor iedereen die van boeken, lezen, verhalen, spoken word of slam houdt is er een plekje op dit platform.  

Praktisch  

  • Data - Keuze uit 3 donderdagen: 6, 13 en 20 november 2025 (telkens van 19u - 21u) 
  • Locatie - In de Nottebohmzaal van de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience (Ingang: Hendrik Conscienceplein 4, 2000 Antwerpen) 
  • Tarief - € 5/ € 2,5 A-kaart  / € 0 Kansentarief en -25 jaar

Deze activiteit maakt deel uit van November Boekenmaand. In november bewijst Antwerpen nog eens dat het dé boekenstad van Vlaanderen is. Een maand lang stroomt de hele stad over van prachtige verhalen en inspirerende boekenevents. Het is één groot Antwerps feest, voor iedereen! Ook als je geen literatuurkenner of boekenwurm bent, heeft November Boekenmaand heel wat activiteiten en evenementen in petto waar jij plezier aan beleeft. Verwen al je zintuigen met het veelzijdige programma en geniet op onverwachte locaties van inspiratiewandelingen, spannende workshops en bruisende festivals. Of je nu houdt van boeken, muziek, podcasts, grafische kunst of zelf schrijven: er is voor elk wat wils. 

Ontdek meer dan 100 activiteiten in Antwerpen op boekenmaand.be

Meld je aan voor de nieuwsbrief