Tekenaar en schilder Eugeen Van Mieghem (1875-1930) leeft in een tijd van radicale veranderingen. Antwerpen wordt opnieuw een wereldhaven, de grootste na New York. Stoomschepen, trams, auto's en elektrisch licht doen hun intrede. De sociale strijd barst los. In de kunst volgen revolutionaire stromingen elkaar in sneltempo op.
Eugeen Van Mieghem is overal bij. Hij ziet, tekent en schildert alles onafgebroken in zijn dynamische, flitsende stijl: dokwerkers, havenarbeidsters, armoezaaiers, stakers, Joodse transmigranten op weg naar Amerika, vluchtelingen en soldaten in de Eerste Wereldoorlog, maar ook de beau monde in de opera en de brasseries, de hoeren in havenkroegen en - niet in de laatste plaats - zijn eigen vrouw en kind.
Zijn hand tekent razendsnel om gelijke tred te houden met zijn rusteloze blik. Hij is de razende reporter van het dagelijks leven, de straatfotograaf zonder camera. Zijn oeuvre leest als het dagboek van een stad in beweging, een wereld in verandering.
Biografie
Eric Rinckhout is kunstjournalist, schrijver en curator. Hij werkte 25 jaar lang voor De Morgen, daarna voor Knack. Hij schreef drie boeken over Willem Elsschot, bundelde zijn wekelijkse kunstcolumns in ‘Ontrafeld’ en publiceerde ‘Magritte ontsluierd. Een biografie in 50 beelden’, ‘The South of France for Art Lovers’ en ‘Ensor’s Legacy / De erfenis van Ensor’.
Praktisch
- Data - Zondag 25 oktober 2026 van 11u tot 12u30
- Tarief - € 8,00 / 18-25 jaar, A-kaart, Dotatiefonds boek en letteren € 5,00 / -18 jaar, A-kaart met kansentarief, UITpas met VT-tarief € 0,00