Overslaan en naar de inhoud gaan
Promotiebeeld boekvoorstelling met cover 'De verscheurde staten van Amerika'

Boekvoorstelling 'De verscheurde staten van Amerika'

Nieuwste publicatie van Johan Op de Beeck

Johan Op de Beeck en uitgeverij Horizon stellen met trots 'De verscheurde staten van Amerika' voor, een meesterlijk geschiedenisboek over de Amerikaanse Burgeroorlog, de rol die België daarin speelde en het gevaar voor een nieuwe burgeroorlog.

De publicatie van dit gloednieuwe boek wordt gevierd op zaterdag 28 september 2024 in de Nottebohmzaal. Iedereen van harte welkom!

Korte inhoud van het boek 

Is een nieuwe Amerikaanse Burgeroorlog op komst, met de democratie als inzet? 

De bestorming van het Capitool in Washington op 6 januari 2021 is een wake-upcall. Een burgeroorlog in de Verenigde Staten leek te absurd om te overwegen, maar vandaag wordt hij gevreesd. Tijdens de Civil War (1861-1865) tussen de Noordelijke en Zuidelijke Staten vielen bijna een miljoen doden. Aanleiding voor het conflict was de slavernij. Inzet van de interne broedertwist was de democratie. En die vormt opnieuw de inzet van de presidentsverkiezingen dit najaar. Uit de Amerikaanse Burgeroorlog, waarin België trouwens een belangrijke rol speelde, vallen veel lessen te trekken. 

Programma

  • Voorwoord door prof. dr. David Criekemans, expert in geopolitiek en internationale betrekkingen
  • Melissa Giardina interviewt Johan Op de Beeck. 
  • Een hapje en een drankje 
  • De titels van Johan Op de Beeck worden te koop aangeboden in de boekenstand. Daarnaast signeert de auteur graag jouw exemplaar.

Praktisch

  • Boekvoorstelling op zaterdag 28 september 2024
  • De deuren gaan open om 15 uur. We ronden de feestelijkheden af om 18 uur.
  • Nottebohmzaal van de Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience, ingang Hendrik Conscienceplein 4, 2000 Antwerpen
  • Toegang gratis
  • Reserveren verplicht

Meld je aan voor de nieuwsbrief