Dees is d'Antwaarpse versie, deur Guy Van de Casteele.
Derna kommet nog is, mor dan in't 'Algemeen Nederlands' lak of ze da zegge.
In't Aantwaarps - De Poesjenelle hangen het ferm uit
Lot oe nie kenne! Komt mor binne!
De Poesjenelle pakken in april dees affaire over. De Neus hee al zijn maten oepgetrommeld veur mee te komen. ons Belleke, den Bult, de Schelen doddelér en nog 40 ander vieze pateekes. Destag de 7sten april 2026 van één uren tot zoiet van hallef drij. Dat kan natuurlijk ook oep nen anderen dag, kiest mor.
Ge meu binne mor veur de rest trekken wij ons dor just niks nul de botte van aan!
Kendegolle eigentlak de Poesjenellen?
Awel, da zén simpel grote houte mannekes gemokt met zo wa afgedankte roemmel en twee verroeste betonijzers deuraan, anders kunnen ze natuurlak nie boegeere. Ze zén aawer as Bellege en ze komen uit tejaterkes in de kelders van de armste kotees van ’t Stad. Marjonette van het volk, veur het volk. Mor niet veur gevuulig oorekes.
Aantwaarpse Poesjenelle moete ni vaar nor hun woorde zuuke. Ze zegge gewoon wada ze wille, in de taal van ’t Stad. Allee kom, gewoon tgeen dat de mensen denke mor ni daarve zegge.
Zes van dat soort tejaterkes die vandaag nog bestaan hemme dees ekspoziese ineengeflanst met schoon dinges uit de kollekse van ’t Stad en hunnen eigen bazaar. Poesjenelle, decors, tekste, tekeningeskes, affichen, vanalles. Zoveul da ge da nie gaa gelove.
Toch ist waar.
Moettet nog wa straffer zén?
De spelers van die tejaterkes gon olle zo fier gelak ne gieter allen uitleg doeng die ge wilt hoore.
Allee veruit, wa moet da spel hier koste?
- Datums - 7 april tot en met 3 mei 2026
- Sentjes - € 12 / A-kaart met kansentarief & Iedereen Verdient Vakantie € 2
In het AN - De poesjenellen hangen ('t) uit
Betreden op eigen risico!
Ken je de poesjenellen? Het zijn simpele stangpoppen gemaakt van hout en afgedankte rommel. Ze hangen al eeuwen rond in Antwerpen, ontstaan in de kelders van de armste wijken van de stad. Poppentheater van het volk, voor het volk. En niet voor de kindjes hé. Poesjenellen letten niet op hun woorden. Integendeel. Ze zeggen wat ze willen, in de taal van ‘t straat. Uit de volksmond opgetekend!
Zes hedendaagse poesjenellentheaters hebben samen deze tentoonstelling gemaakt. Uit de rijke collectie van de stad en hun eigen schatkisten hebben ze een selectie van unieke stukken gemaakt.
Poppen, decors, teksten, tekeningen, affiches,… Je valt van de ene verbazing in de andere.
Nog straffer?
De poesjenellenspelers leiden je met veel trots zelf rond door hun tentoonstelling.
Praktisch
- Data - 7 april tot en met 3 mei 2026
- Tarief - € 12 / A-kaart met kansentarief, Iedereen Verdient Vakantie € 2






